שלושה דברים של גשם

כבר כמה ימים ששעות הקסם (17:00 – 19:00) מביאות איתן את הגשם שכל אלו שנמאס להם מהקיץ מחכים לו כל כך, ובטיפות קטנות ובלתי מזיקות הוא נופל על מדרכות וגגות בתים כשכולם מתבוננים בו ומריחים ריח אדמה רטובה מהחלונות. בהתאם לכך קרו מספר אירועים – מישהו כתב סטטוס על זה שיורד גשם, רצתי בגשם, ברחתי מהגשם – ירד עליי גשם והתמסרתי לאווירת המטר עד כדי כך שמצאתי שלושה דברים ליהנות מהם יחד איתה:

1. שיר אבוד
בתוך היומן שלי מהשנה שעברה מצאתי שיר אבוד, כתוב בדיו ורוד. שם העט, קלמנרבין, הוא תרופת שינה והרגעה (תודה גוגל) ואני די בטוחה שהשיר התפרסם פעם על גבי אחד הדפים בישראבלוג. בכל מקרה, זה שיר על גשם ועל אהבה שמצליח לא להיות קיטשי ברמת סצינת הנשיקה בגשם שיש בכל קומדיה רומנטית.

שיר אבוד

2. ירח של אחרי גשם

באותו הלילה של היורה, השמיים היו נקיים יותר מאי פעם ומלבד לזיהום האוויר שהתפזר גם העננים נעלמו והירח נראה עגול, ענק וקרוב, תלוי לבדו בשמיים שחורים ללא זכר לעננים.

ירח אחרי גשם

3. שיר לשמוע כשיורד גשם: Glósóli - Sigur Rós

סיגור רוס האיסלנדים היא הלהקה הכי חורפית שיש. הרוק האקספרמנטיאלי שלה נשמע לי לפעמים כמו טיפות מים שזורמות ונופלות, כמו ברקים שחוצים את השמיים, כאילו השירים מובלים על ידי הזרם אל מעמקי האוקיינוס. ב- Glósóli הבסים מסתנכרנים עם הרעמים שבשמיים והפעמונים העדינים הם טיפות שנופלות באקראיות על האף ועל הידיים שלי. רגע לפני סוף השיר, סופה חורפית מתפרצת בהבטחה לעוד הרבה גשם וריח של אדמה רטובה.

כל התמונות בכתבה צולמו ע"י רני קטן.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>