שלושה דברים של כלבים

אוהבים להגיד שכלב הוא חברו הטוב של האדם. אני לא יודע אם לתת לכלב שלי את התואר הזה, אבל הוא בהחלט נמצא שם תמיד (זה לא שיש לו מקום אחר להיות בו), מסתכל בפרצוף מוזר כשאני קצת עצוב או עצבני וקופץ משמחה כשאני מאושר.
כנראה שלא רק אני מרגיש ככה כי כל כך הרבה סרטים, שירים וספרים הוקדשו לכלבים. בחרתי כאן את השלושה שהכי נגעו בי במהלך השנים.

1. אמנות נהיגת המירוצים בגשם
חשבתם פעם מה עובר בראשם של בעלי החיים כשאנחנו בסביבתם? הספר "אמנות נהיגת המירוצים בגשם" מאת גארת' סטיין מסופר מנקודת מבטו של אנצ׳ו, כלב מזדקן שבעליו הוא נהג מירוצים מקצועי. אנצ׳ו אוהב לצפות בטלוויזיה, לחשוב מחשבות פילוסופיות ולחלום על היום שיחלוף מן העולם ויחזור אליו בתור בן אדם.
את הספר הזה קראתי לפני ארבע שנים ביום הכיפורים. הרגע הזה ככל הנראה השפיע מאוד על מה שקרה חודשיים לאחר מכן כשאנצ׳ו, גור לברדור קטן ומתוק הגיע הביתה.

אנצ׳ואנצ'ו

2. מארלי ואני
מארלי ואני הוא סרט משפחה קלאסי – זוג נשוי מאמץ כלב לברדור מתוק ושובב, אשר יחווה עם המשפחה את כל הרגעים המרגשים, הקשים והשמחים שלה. הכלב (או יותר נכון, 22 הכלבים שמככבים בסרט) הזכיר לי מאוד את אנצ׳ו, כך שמצאתי את עצמי מזדהה עם חלקים רבים במהלך הסרט.
אזהרת ספוילר קלה לשורה הבאה: אל תתכננו לסיים את הצפייה בסרט עם פנים יבשות. זהו אחד מהסרטים הבודדים בשנים האחרונות שגרמו לי למרר בבכי בסופם.

מארלי ואני


3. Death of a Martian – רד הוט צ׳ילי פפרס
Martian הייתה הכלבה של פלי, בסיסט הצ׳ילי פפרס, ובעקבות כך עברה עם הלהקה לא מעט תהליכי יצירה – במיוחד במהלך העבודה על האלבום Californication, כשהלהקה ג׳ימג׳מה בביתו של פלי, החלה Martian להוות מעין קמע וסמל של אחדות בין חברי הלהקה. לאחר שעזבה את העולם, הרגיש אנת׳וני קידיס הסולן המדופלם אובדן גדול וכתב לזכרה את השיר Death of a Martian, אשר סוגר את האלבום הכפול Stadium Arcadium ובצדק לדעתי. קטע ה-Spoken Word בסוף השיר משאיר אותך עם פה פעור והרגשה של סיום.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>