מלכי ישראל

מוזיקאים לעיתים הולכים כ"כ רחוק מהמציאות הישראלית העכשווית בשביל לכבוש את ליבו של האדם האלטרנטיבי המבולבל. לא צריך ללכת לברלין, אמסטרדם, לוס אנג'לס, טוקיו או פיצ'פורק בכדי למצוא את האלטרנטיב. לא צריך לעקוב אחרי האופנות האחרונות והצלילים החדשים. זה לא כל כך רחוק מכאן. השוליים האמיתיים, האנשים שעושים את הדבר שלהם. במקרה זה נשמע נפלא.

המיקס הזה הוא סיפור על מי שהיינו, על מי שישראל היתה. אז מי היינו? אני לא בדיוק יכול להגיד. נולדתי ב-1995. אבל אני יכול להרגיש בין הבאס והתופים בשירים האלה את הזעם, הייאוש, וקצת את התקווה שהיתה אז. בעזרת חלומות וחזונות של אנשים אחרים כמו פורטיס ורם אוריון אפשר לברוח מהמציאות הישראלית העכשווית המכוערת. זה מיקס על האידאה, על מי שהעולם הישראלי האלטרנטיבי היה יכול להיות. בין המילים מתחבאת מיניות מודחקת, בלבול, מוזרות וערפיליות. אפשר להתלונן עד מחר שפורטיס בדה וויס והאינדי הישראלי מתיימר ומדשדש, ושאין מקום למוזיקה אמיתית פה.

לפחות נושאי המגבעת הוציאו את הקסטה מחדש.

אגדתי כאן 11 שירים ראויים לציון מהשוליים הישראליים – הגל החדש מתבטא דרך מוזיקאים ישראלים מסוף שנות ה70 עד שנות ה90 (עם יוצא מן הכלל אחד משנות ה2000). אני מקווה שתיהנו מאוסף המוזיקה הזה.

בתמונה: כיכר דיזנגוף, 1965. צילום: מולה עשת

 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>